SOSPORADNA

VAŠE BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

bezplatná právní poradna

Získejte odpověď od zkušených právníků!

dotaz

Mám nabídku odjet do ciziny, do Anglie za prací. Mám tu, ale nějaké dluhy. Co se stane, když odjedu a nebudu je splácet?

 

ODPOVĚĎ:

Realizaci záměru odejít pracovat do zahraničí dluhy jako takové nevadí. Pro vlastní klid je ale vhodně si zajistit, kolik a jaké dluhy vlastní máte, najít si kontakty a další potřebné údaje na své věřitele. Také považuje za vhodné zajistit si nějakou kontrolu nad korespondencí, aby se nestalo, že se v budoucnu objeví původně bagatelní pohledávka ve výši několika stovek korun a která dokáže v průběhu let dosáhnout desetitisícových částek. Nejsem přítelem takového řešením, že člověk za sebou spálí všechny mosty, tedy vím, že mám dluhy, ale jedu do zahraničí, ono se to tady nějak rozleží. Mohu téměř s jistotou tvrdit, že nerozleží. Naopak, člověk nikdy neví, zda v cizině zůstane, zda se vrátí, postupem doby se může objevit nějaký majetek zde v ČR atp. Takže dnes lze i z ciziny řešit tyto problémy, tedy podle možností dluhy splácet, případě někoho pověřit jednáním s věřiteli. Konkrétní kroky je těžko předjímat. Buď se o této věci poraďte s někým zkušeným z Vašeho okolí, nebo vyhledejte advokáta, který by za Vás v těchto záležitostech jednal. Ovšem důležitá rada – pořád bude vývoj záležet jen na Vás, neboť zástupce v ČR bez kontaktu na Vás a bez vaší zpětné vazby v podstatě nevyřeší nic. 

 

Komentáře:

Komentáře slouží k okomentování daného článku. Ne ke vkládání dotazů právníkům.
Nechcete li zveřejnit své jméno tak použijte přezdívku, anebo smyšlené.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

face

POZOR ZMĚNA WEBU

  •  
  • V listopadu 2015 se bude spouštět nově upravený web SOSporadna.cz
  •  
  • Nový web se rozšiřuje do psychologie.
  • V každém odvětví budeme na web vkládat články s radami do života vytvořeny odborníky. Pokud chcete být informování o přesném datu spuštění nového webu, můžete zde vložit Váš email a my Vám zašleme zprávu i radami právníků i psychologů do života.
  •