SOSPORADNA

VAŠE BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

bezplatná právní poradna

Získejte odpověď od zkušených právníků!

dotaz

Kategorie: Vlastnictví, spoluvlastnictví

Vloženo dne 18.10.2013: Mam dotaz a prosbu o radu.Rozhodlinjsme se zakoupit byt v Ostrave, byt je v osobnim vlastnictvi pravnicke osoby.

Prodej bytu zprostredkovava Trevizo real  realitni agentura avsak vlastnikem nemovitosti je promt transfer company s.r.o. Sidlici na stejne adrese jaka realitni kancelar. Chci se zeptat, zda vas nenapada nejaky zadrhel, či rada na co si v takovych pripadech davat pozor.

 

 

ODPOVĚĎ:

Při koupi jakékoliv nemovitosti si nechte předložit, ve Vašem případě zprostředkovatelem - realitní kanceláří, aktuální výpis z katastru nemovitostí předmětné nemovitosti ( bytové jednotky). Tento výpis je dokladem zda nemá prodávající omezeno vlastnické právo např. smluvním zástavním právem, exekucí apod. Protože je určitě vlastník nemovitosti členem společenství vlastníků ( SVJ), doporučuji Vám, aby Vám prodávající předložil i aktuální předpis příspěvků a záloh spojených s užíváním bytu a potvrzení správce, že má současný vlastník vyrovnány všechny závazky vůči společenství.

 

 

Komentáře:

Komentáře slouží k okomentování daného článku. Ne ke vkládání dotazů právníkům.
Nechcete li zveřejnit své jméno tak použijte přezdívku, anebo smyšlené.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

face

POZOR ZMĚNA WEBU

  •  
  • V listopadu 2015 se bude spouštět nově upravený web SOSporadna.cz
  •  
  • Nový web se rozšiřuje do psychologie.
  • V každém odvětví budeme na web vkládat články s radami do života vytvořeny odborníky. Pokud chcete být informování o přesném datu spuštění nového webu, můžete zde vložit Váš email a my Vám zašleme zprávu i radami právníků i psychologů do života.
  •