SOSPORADNA

VAŠE BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

bezplatná právní poradna

Získejte odpověď od zkušených právníků!

dotaz

Kategorie: Info o SOSporadně

V životě člověka nastanou situace, kdy se neobejde bez služeb právníka. Právní poradna se proto stává nedílnou součástí našich životů, zejména když se zákony neustále mění a novelizují, což běžný občan nemá šanci stále sledovat. I z důvodu mnohdy nesrozumitelné a nejednoznačné formulace právních norem jsme odkázáni na odbornou pomoc.
V současné době máme možnost využít dvou forem právního poradenství, a to osobního, kdy námi vybranou právní poradnu osobně navštívíme, nebo v pohodlí domova zvolíme právní poradenství online po internetu.
Výhody online právního poradenství nespočívají jen v úspoře času, zachování komfortnosti, ale především nám tato služba ušetří mnohdy nemalé finanční výdaje.

1. Proč vznikla SOS poradna
Jako každý slušný a poctivý občan této společnosti preferuji spravedlnost, transparentnost a oboustrannou férovost v pracovních i osobních vztazích. Ale bohužel, takový svět neexistuje. Mnohdy nemáme vzor ani v nejvyšších představitelích v čele státu, krajů a měst. Jsou mezi námi takoví, kteří se neváhají obohatit na úkor nás všech, nebo na úkor slabších. Nejvíce postiženou skupinou bývají zejména bezbranní občané - senioři, handicapovaní, lidi s nižším vzděláním, sociálně slabší, ale velmi často i děti.
V době přetrvávající ekonomické krize, vysoké míry nezaměstnanosti, kdy řada občanů balancuje na hranici bídy, jsem se rozhodl zřídit pro vás Právní poradnu online zcela zdarma.
Ptáte se, z čeho jsou ale tyhle stránky v tom případě placeny? Bez váhání odpovídám, že z reklam, i když vás jimi nerad obtěžuji, ale jen tak může zůstat tato služba bezplatná. A část finančních prostředků jsem samozřejmě obětoval ze svých úspor. Podotýkám, že poctivě vydělaných!
Ptáte se, kdo jsem já? Obyčejný 24 letý kluk, který miluje svou práci programátora v malé soukromé firmě, bojuje proti lhostejnosti, občas si zasportuje, pobaví se s kamarády, ale zejména rád nabídne pomocnou ruku všem potřebným.

2. Jak funguje tato poradna
S bezplatnou právní poradnou máte možnost využít právní pomoci zcela zdarma. Do naší právní poradny můžete vkládat nejrůznější dotazy ze všech oblastí práva:
Rodinné právo - Děti, Domácí násilí, Manželství a rozvod, Opatrovnictví, Rodičovství
Obchodní právo - Internet, Nekalá soutěž, Smlouvy, Trestní právo, Trestní řízení, Mezinárodní trestní právo, Trestní zákon, Vězeňství

Občanské právo - Dědictví, Nemovitosti, Pojištění, Procesní právo, Závazkové právo

Správní právo - Katastr nemovitostí, Komunální právo, Právo životního prostředí, Veřejná správa

Pracovní právo - Dovolená, Mzdy, Pracovní smlouvy a dohody, Výpověď a zrušení pracovního poměru, Způsobení škody

Insolvenčné právo - Dluhy, Závazky

Právo duševního vlastnictví, autorské právo - Autorské právo, Obchodní tajemství, Ochranné známky, Vynálezy, patenty

• a z dalších oblastí práva

Bezplatná právní poradna je tu stále pro Vás. Jsme schopni Vám podat obecné informace ohledně Vašeho problému, případně návod, jak máte dál postupovat. Bude-li však Váš problém vyžadovat osobní návštěvu právní poradny, budeme se snažit Vám nějakou v blízkosti Vašeho bydliště doporučit.
Vložení Vašeho dotazu se řídí těmito pravidly - stručný popis události včetně časového sledu, uvedení všech aktérů a vztahů mezi nimi.
Na Vaše dotazy se Vám budeme snažit zodpovědět do 30 dnů. Abychom ochránili Vaši identitu, v dotaze můžete vystupovat pod smyšleným jménem či pod přezdívkou, taktéž názvy obcí si můžete vymyslet. Pokud byste však zapomněli, administrátor pro jistotu ještě automaticky mění Vaše osobní údaje. Pokud nebudete chtít Váš dotaz zveřejnit na našich stránkách www.sosporadna.cz , napište tento Váš požadavek přímo do dotazu pod heslem "Nezveřejnit dotaz".

3. Vaše příběhy a zkušenosti
V této sekci máte možnost publikovat své příběhy, podělit se s ostatními o Vaše vlastní zkušenosti s řešením různorodých právních případů a sporů. Vítané budou i zkušenosti s mimosoudním vyřešením Vašich sporů.
Svým zveřejněným příběhem máte možnost pomoct těm, kteří řeší obdobný problém, ale zároveň mají z nějakého důvodu obavu požádat o radu.
I Vy, kteří se s námi podělíte o své zkušenosti, se nemusíte obávat prozrazení Vaší pravé totožnosti.

 

Komentáře:

Komentáře slouží k okomentování daného článku. Ne ke vkládání dotazů právníkům.
Nechcete li zveřejnit své jméno tak použijte přezdívku, anebo smyšlené.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

face

POZOR ZMĚNA WEBU

  •  
  • V listopadu 2015 se bude spouštět nově upravený web SOSporadna.cz
  •  
  • Nový web se rozšiřuje do psychologie.
  • V každém odvětví budeme na web vkládat články s radami do života vytvořeny odborníky. Pokud chcete být informování o přesném datu spuštění nového webu, můžete zde vložit Váš email a my Vám zašleme zprávu i radami právníků i psychologů do života.
  •